Oświadczenie – dotyczy Konkursu pn.: „Koncepcja architektoniczno – urbanistyczna kładki pieszo – rowerowej nad rzeką Wartą oraz Cybiną pomiędzy Berdychowem, Ostrowem Tumskim oraz Chwaliszewem w Poznaniu

Mając na uwadze przewagę formuły konkursu nad formułą „zaprojektuj i wybuduj” (czytaj za najniższą cenę), cieszy ogłoszony przez spółkę miejską konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kładki pieszo-rowerowej nad korytem rzeki Warty oraz Cybiny.

Poznańskie Inwestycje Miejskie, spółka o której mowa, powołana do realizacji zadań inwestycyjnych, nie mając większego doświadczenia w organizacji konkursów ideowych a chcąc mieć pewność późniejszej realizacji położyła nacisk na wysokie doświadczenie zawodowe – jak np.10-letni staż w dziedzinie inżynierii mostowej wraz z 10 realizacjami!

Taki zapis daje raczej duże szanse na 11 projekt pracowitego inżyniera a nie na wybór najlepszej idei kładki. A my chcielibyśmy aby Poznańska kładka była wyjątkowa i niepowtarzalna i  stanowiła naszą wizytówkę.

Mimo wszystkich zastrzeżeń do zapisów regulaminu i mając nieoficjalnie naszych 2 przedstawicieli w jury, jesteśmy dobrej myśli i życzymy PIM-owi owocnych obrad i wizjonerskich wyborów.

Zarząd SARP Oddział w Poznaniu