Projektor w domu 2°- archikosmos

Zapraszamy na drugie wydarzenie w ramach Projektor w domu.  Tym razem chcemy z Wami obejrzeć dokument Archikosmos.

Film Marcina Nowaka i Marcina Zasady to film o katowickiej powojennej architekturze modernistycznej i o tym, jak era kosmicznych odkryć inspirowała śląskich architektów. Pół wieku temu Katowice nie wychowywały astronautów. Produkowały rzesze górników przodowych. W Polsce nie było jednak drugiego miasta o tak pozaziemskich horyzontach. Choć z orbitalnej perspektywy Katowice wyglądały jak gęsta chmura dymu, to tu w latach 50., 60. i 70. snuto i spełniano architektoniczne wizje marsjańskiej przystani na Ziemi, gdy cały świat oddawał się najróżniejszym rozważaniom na temat nadchodzącej kolonizacji kosmosu. Epoka zwana space age pozostawiła w Katowicach fascynujące, ale i zupełnie zapomniane dziś cywilizacyjne dziedzictwo.

Film będziemy mogli obejrzeć dzięki uprzejmości twórców filmu- Archikosmos dziękujemy!

Zapraszamy w najbliższy czwartek 2 kwietnia o godzinie 20:00 – https://bit.ly/2yecu1J nie tylko członków SARP Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, czy naszych obserwatorów, ale także naszych przyjaciół z innych miast.
Mimo fizycznej odległości zależy nam na wspólnym doświadczeniu, dlatego prosimy o włączenie się poprzez posty, zdjęcia, komentarze w danym wydarzeniu.

Link do filmu opublikujemy na profilu na Facebooku w wydarzeniu na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Projektor w domu

To inicjatywa Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP w ramach której zapraszamy wszystkich dwa razy w tygodniu (niedziela oraz czwartek) do wspólnego oglądania dokumentów o designie i architekturze. Filmy udostępniane przez nas zawsze będą pochodzić z legalnego źródła.