Projektor w domu 3° – Uzdrowisko. Architektura Zawodzia.

Zapraszamy na trzecie wydarzenie w ramach Projektor w domu.  Tym razem chcemy z Wami obejrzeć „Uzdrowisko. Architektura Zawodzia”.

Film z jednej strony jest obrazem o wybitnej architekturze- PRL-owskiej dzielnicy leczniczo-rehabilitacyjnej w Ustroniu, z drugiej to wzruszająca opowieść o jej twórcach – wybitnych śląskich architektach: Henryku Buszko oraz Aleksandrze Franta. Produkcja to piękna wizualnie polemika na temat własności krajobrazu oraz odpowiedzialności za dziedzictwo jako dobro wspólne.

Film w reżyserii Ewy Trzcionki przytacza opinie ekspertów z dziedziny historii sztuki, ekologii oraz uznanych współczesnych architektów jak i tych z pokolenia odbudowy Polski.

Zapraszamy w niedzielę 5 kwietnia o godzinie 20:00 nie tylko członków SARP Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, czy naszych obserwatorów, ale także naszych przyjaciół z innych miast.
Mimo fizycznej odległości zależy nam na wspólnym doświadczeniu, dlatego prosimy o włączenie się poprzez posty, zdjęcia, komentarze w danym wydarzeniu.

Link do filmu opublikujemy na profilu na Facebooku w wydarzeniu na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia – https://bit.ly/2UZFwdm

Film będziemy mogli obejrzeć dzięki uprzejmości twórców filmu – dziękujemy!

Projektor w domu

Inicjatywa Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, w ramach której zapraszamy wszystkich dwa razy w tygodniu (niedziela oraz czwartek) do wspólnego oglądania dokumentów o designie i architekturze. Filmy udostępniane przez nas zawsze będą pochodzić z legalnego źródła.