ZBUDOWANE – Dzieciniec pod Słońcem

Dla większości letnie wspomnienia lat dzieciństwa w mieście nierozerwalnie łączą się z okolicznymi parkami, placami zabaw i miejskimi ogrodami jordanowskimi. Dlatego pierwszy wakacyjny spacer w ramach cyklu ZBUDOWANE poświęcony zostanie Dziecińcowi pod Słońcem – który jest najstarszym poznańskim Ogrodem Jordanowskim.

Spacer odbędzie się w czwartek 9 lipca o godzinie 18.00 i poprowadzi go historyk Krzysztof Milanowski oraz przedstawiciel firmy Demiurg – odpowiedzialnej za rewitalizację obiektu.

Dzieciniec pod Słońcem
Dzieciniec pod Słońcem to pierwszy ogród jordanowski, który został wybudowany w Poznaniu w latach 20 XX wieku. Zabytkowy kompleks znajduje się na terenach nadwarciańskich, w niewielkiej odległości od centrum miasta. W jego skład wchodzi kilka obiektów, wybudowanych w latach 1927-28 w stylu dworkowym. Centralna część z kolumnowym gankiem, połączona jest podcieniami z pawilonami, ponadto na terenie Dziecińca znajdują się także dawne budynki dozorcy i kierownika ogrodu jordanowskiego. Kompleks otacza piękny ogród w stylu francuskim w którym znajduje się piękna zabytkowa fontanna oraz rzeźba „Macierzyństwo”, autorstwa polskiego rzeźbiarza Edwarda Haupta.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: Dzieciniec pod Słońcem. Zapisy otwarte od 2 lipca o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich w Poznaniu
Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Poznańskie Towarzystwo Urbanistów Polskich, Demiurg.